Kurban Bayramı Midilli Adası Turu

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

12.233,78TL

BURSA HAREKETLİ MİDİLLİ TURU

Hareket tarihi : 17.06.2024

Ayvalık'tan Feribot Seferleri ile

3 Gece / 4 Gün

BLUE  BAY HOTEL KONAKLAMLI

 Midilli - Agiassos - Plomari


Tur Programı

1. Gün: 17.06.2024 Bursa-Ayvalık - Midilli - Agiasos

Sabah 02:00 da Bursa Nilüfer Lotus Plaza ofis önünden  hareket ile Ayvalık’a  hareket ediyoruz. Ayvalık’a  varışımızla  07:30’da  irtibat bürosundan  pasaportlarınız ile biniş kartlarını alıyor ve pasaport kontrol için limana geçiş yapıyoruz. Gemi biniş işlemlerimiz sonrası saat 09:00 ‘da yaklaşık 1,5 saat sürecek Midilli ‘ nin güzeller güzeli limanı Mytilini ‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Yunan adaları içinde Rodos ve Girit adalarından sonra en büyük 3. Adası olan Lesvos yani bizdeki adı ile Midilli ‘nin tarihi, Zümrüt Ada olarak Seyyahlar tarafından anılmasına sebep olan yemyeşil doğasının bizi büyüleyeceği 4 gün bizleri bekliyor olacak. Planlanan varış saatimiz 10:30’da Midilli varışımız ile pasaport kontrolleri sonrası limanda bizi bekleyen araçlarımıza geçiş yapıyoruz. Kapı Vizesi alacak olan misafirlerimiz işlemleri daha uzun süreceği için kendileri pasaport polisi çıkışta yer alan görevlilerimizi ve limanın karşısında yer alan yetkili acentemiz üzerinden yönlendirmeler ile grubumuzda dahil olarak buluşması gerçekleşecektir. Midilli Merkez gezimizde Ayios Therapondas Kilisesi, çarşı, Metropolitlik Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, cami, hamam ve sivil mimari örneklerini görüyor olacağız. Türk mahalleleri, bizden esintiler hemen dikkatinizi çekiyor olacak.  Devamında öğle yemeği için Serbest Zaman veriyoruz. Yemek sonrası Olympos Dağı’nın yamacına kurulmuş geleneksel mimarisi ve eşsiz doğasıyla beğenileri toplamış olan kestane ağaçları ile de meşhur ve her yıl Kestane Festivali düzenlenen Agiasos’ a hareket ediyoruz, özellikle Ortodokslar için önemli olan Meryem Ana’nın evi olarak nitelendirilen Panaghia Kilisesinin evini görüyoruz. Kilisenin çevresinde asmaların altında bulunan kafelerde bir kahve molası veriyoruz. Sokaklarda seramik ve tahta işleri satan dükkanları dolaşabilir, köy sakinlerinin güler yüzle karşıladığı çarşıda vakit geçirebilirsiniz. Keyifli yolculuğumuz sonrası otelimize dönüş gerçekleştiriyoruz. Giriş işlemleri sonrası odalarımızda dinlenme ve günün yorgunluğunu sonrasında serbest zaman. sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

2. Gün: 18.06.2024 Midilli

Sabah kahvaltımız sonrası tam gün serbest zaman . Arzu eden misafirlerimiz  muhteşem ege denizinde yüzmenin keyfini çıkarabilir yada  adanın  eşsiz  bölgelerini keşfedebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

 3. Gün:  19.06.2024 Midilli

Sabah kahvaltımız sonrası tam gün serbest zaman . Arzu eden misafirlerimiz  muhteşem ege denizinde yüzmenin keyfini çıkarabilir yada  adanın  eşsiz  bölgelerini keşfedebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

 4. Gün: 20.06.2024 Plomari - Uzo Fabrikası - Midilli - Ayvalık

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası belirlenen saatte meşhur Midilli Uzosunun başkenti Plomari ‘ye doğru yola çıkıyoruz. Barbaros Hayrettin Paşa ‘nın doğduğu, Barbayyani ve Plomari Uzoları ile bilinen bu kasabada uzo fabrikalarını ziyaret ediyor ve damak tadımıza en uygun uzoyu bulmak için tadımlarımızı gerçekleştirirken uzo ‘nun yapılışı hakkında da bilgi alıyoruz. Denize doğru inen yamaçta geleneksel mimarisi ile keyifli vakit geçireceğimiz bu güzel kasaba sonrası öğle yemeğimizi alıyor ve dönüş yolculuğumuz için Midilli merkeze geliyoruz. Duty free de gerçekleştireceğimiz alışveriş süresi ve pasaport kontrol işlemleri sonrası saat 18:00 feribotumuzla Midilli’den Ayvalık ‘a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren yolcuğumuzun ardından planlanan varışımız 19:30 ‘da. Ayvalık varış . Liman ve  gümrük işlemleri sonrası  bizi  bekleyen aracımızla Bursa’ya  hareket Bursa’ya  varışımızla seyahatimizin sonu.  Başka bir  Gezen-GE organizasyonun da görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ayvalık ‘dan Midilliye gidiş dönüş feribot bileti
 • 3 gece tercih edeceğiniz Merkez otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası
 • Otel vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kapı Vizesi ücreti (Yetişkin 80€ - (0-18 Yaş Çocuk 20€)
 • Schengen Vize ve Servis Ücreti- Yeşil Pasaporta Vizesiz
 • Yurtdışı Sağlık Sigortası Kişi başı 15 €- 65 yaş ve üzeri 30€
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otellerde Alınan Ekstralar
 • Yurt dışı çıkış Harcı
 • Ayvalık Liman Ücreti 100 TL
 • Tüm öğle  ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm ekstra hizmetler
 • Rehber ve Şoför bahşişleri – Zorunlu değildir
Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu